MERAM’DA 23 NİSAN ON BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA KUTLANDI

MERAM’DA 23 NİSAN ON BİNLERCE KİŞİNİN KATILIMIYLA KUTLANDI

Meram Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, on binlerce kişinin katılımıyla Çocuk Şenliği gerçekleştirdi. 80 Binde Devri Alem Parkı’nda gerçekleşen programda konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “En sevdiklerimle, çocuklarla olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” cümlelerini kullandı.

Meram Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’nda muhteşem bir etkinliğe imza attı. 80 Binde Devri Alem Parkı’nda gerçekleşen program, mehter takımı konserinden illüzyon gösterilerine, halk oyunlarından robotlarla dans şova, Hacivat ile Karagöz’den sürpriz yarışmalara kadar birbirinden farklı etkinliklere sahne oldu. Ayrıca alana kurulan oyun sahaları ise çocuklara unutamayacakları bir gün yaşattı. Yine 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ücretsiz olarak hizmet veren 80 Binde Devri Alem Parkı misafirlerle dolup taştı.

 

“EN SEVDİKLERİMLE, ÇOCUKLARLA BİR ARADAYIM”

 

Programda konuşan Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, çocuklarla bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirirken, “Salgın dolayısıyla uzun zamandır böylesine yoğun katılımlı bir program yapamamış, böyle bir kalabalığa konuşma yapmamıştım. Zaman zaman bir araya gelmeye çalışsak da kalabalık ve coşku ile bir arada olmayı özlemişiz. Çocuklarımız birer melek. Hepsi ayrı güzel. Özellikle en sevdiklerimle yani çocuklarımızla bir arada olmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Bu günün Çocuk Bayramı olmasının yanı sıra aynı zamanda Ulusal Egemenlik Bayramı da. 23 Nisan 1920’de milli mücadelenin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisimiz kuruldu. Bu vesileyle ecdadımızı bir kez daha rahmetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

 

“ÇOCUKLARIMIZA SAVAŞLARIN OLMADIĞI İYİLİKLE DOLU BİR DÜNYA BIRAKALIM”

 

Dünya’da çocuk bayramı ilan edilen başka bir ülke olmadığını ifade eden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Bizlere bu günleri armağan eden atalarımıza minnettarız. Bu dünya çocukların. İnşallah onlara bıraktığımız dünya savaşların olmadığı, iyilik ve güzelliklerle dolu olur. Tüm anne ve babalara da çocuklarının iyi ve topluma faydalı bireyler olarak yetişmesinde rol oynadıkları için saygılarımı sunuyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutluyor, çocuklarımızı ve gençlerimizi gözlerinden öpüyorum” şeklinde görüş belirtti.