Meram Belediyesi 'Geleneksel Türk Okçuluğu Kış Turnuvası'nda Şampiyonlar Belli Oldu.

Meram Belediyesi 'Geleneksel Türk Okçuluğu Kış Turnuvası'nda Şampiyonlar Belli Oldu.

BAŞKAN KAVUŞ; “SADECE ŞAMPİYONLARI DEĞİL, KATILAN TÜM GENÇLERİ VE AİLELERİNİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM”

    Meram Belediyesi tarafından organize edilen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu Kış Turnuvası’nda şampiyonlar ödüllerini aldı. Aşkan Spor Kompleksinde düzenlenen ödül töreninde, okçuluğun insan bedeni ve ruhuna sunduğu katkının yanında kendileri için tarihi bir misyon olduğunu kaydeden Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş,  turnuvaya katılan tüm gençlere ve ailelerine teşekkür etti.

    Meram Belediyesi tarafından organize edilen ‘Geleneksel Türk Okçuluğu Kış Turnuvası’ sona erdi. Aşkan Spor Kompleksinde 7-9 ve 11 Aralık tarihlerinde üç ayrı kategoride gerçekleştirilen finaller sonrasında Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Geleneksel Türk Okçuluğu Federasyonu Başkan Vekili Ömer Koç, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Ak Parti Meram İlçe Başkanı Mustafa Dolular, Meram Belediye Spor Kulübü Başkanı Muhammed Işık ve  Geleneksel Türk Okçuluğu İl Temsilcisi Alpaslan Yeşilkaya  çocukların, gençlerin ve ailelerin ödül heyecanına ortak oldu.

 

SPOR İL MÜDÜRÜ ŞAHİN; “KONYA’NIN SPOR ALTYAPISINI OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ”

    Sözlerine, geleneksel Türk okçuluğuna öncülük etmelerinden dolayı Başkan Mustafa Kavuş ve ekibine teşekkür ederek başlayan Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdurrahman Şahin, Konya Valisi Vahdettin Özkan önderliğinde gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri spor faaliyetleri ile ilgili olarak Konya Büyükşehir, Selçuklu, Meram, Karatay ve diğer tüm ilçe belediyeleri ile işbirliklerinin devam ettiğini söyledi. Sporu insanı zihnen ve bedenen sağlıklı ve zinde tutan en yararlı etkinlik olarak niteleyen Şahin, “Bu nedenle çocuklarımızı erken yaşta spora teşvik etmeye gayret gösteriyoruz. Belediyelerle ortak çalışmalarımız neticesinde gençlerimizi sporla tanıştırmak, geniş kitlelere yaymak, sporu her yaştan insanımıza sevdirmek, tüm branşlarda spor kültürünü yerleştirmek, yetenekli çocuklarımızı tespit edip onları spor branşlarına yönlendirerek üst düzey sporcu yetiştirmek amacıyla Konya’nın spor altyapısını oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Haber Görselleri

Habere ait görsel bulunamadı...!!!