BAŞKAN KAVUŞ’TAN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE ÇEVRE TEMİZLİĞİ

BAŞKAN KAVUŞ’TAN ÜNİVERSİTELİ GENÇLERLE ÇEVRE TEMİZLİĞİ

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden öğrenci toplululuklarıyla birlikte Meram Dutlu Millet Bahçesi’nde çevre temizliği gerçekleştirdi. ‘Temiz Bir Çevre İçin Ben de Varım’ yazılı yeleklerle temizlik yapan öğrenciler, çevre hassasiyetine dikkat çekti.

 

Çevre Haftası, Meram’da birbirinden farklı etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Doğası ve tabiatıyla Türkiye’nin önde gelen ilçelerinden olan Meram’da çevre bilincinin oluşturulması adına 7’den 70’e hitap eden farklı organizasyonlar düzenleniyor. Bu kapsamda Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Doğa ve Gözlem Topluluğu, Fen ve Çevre Topluluğu, Genç Tema Topluluğu, Rekreasyon Topluluğu ve Sportif Faaliyetler Topluluğu üyeleri ile bir araya gelerek Meram Dutlu Millet Bahçesi’nde çevre temizliği gerçekleştirdi.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “GENÇLERİN ÇEVRE HASSASİYETİ GELECEĞİMİZİ KURTARACAK”

 

Etkinlik öncesinde öğrencilerle tanışarak bir süre sohbet eden Başkan Mustafa Kavuş, çevre sorunları noktasında yapılan çalışmalar neticesinde önemli mesafeler kat edildiğine işaret ederek “Gelinen noktayı hala yeterli görmüyoruz. Çevre bilincinin en üst düzeyde tutulması ve gösterilecek çevre hassasiyetinin geleceğimizi kurtaracağı asla unutulmamalıdır. Sizler buraya gelerek bu noktada ne denli özenli ve hassas olduğunuzu gösterdiniz. Bunun için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu hareketinizle herkesi çevreye karşı daha duyarlı olmaya davet ettiniz” diye konuştu.

 

BAŞKAN KAVUŞ; “ESAS OLAN TEMİZLEMEK DEĞİL, KİRLETMEMEKTİR”

 

Çevre ve doğayı koruma hassasiyetinin çok küçük yaşlardan itibaren kazandırılması gerekliliğine vurgu yapan Başkan Kavuş, sözlerini şöyle sürdürdü; “Çevre, doğa, temiz hava ya da sıfır atık hedefi tüm dünya için önemlidir. Ama bazı bölgeler için çok daha önemlidir. Meram örneğinde olduğu gibi. Meram doğasıyla, yeşiliyle, havasıyla bölgenin ve bölge insanının nefes alabildiği, dinlenebildiği, doğa ile başbaşa kalabildiği bir ilçe. Bu halini muhafaza etmek için bizlere çok daha fazla görev düşüyor. Bunu layıkıyla yerine getirmeye çalışıyoruz. Ama bunu yaparken de hemşehrilerimizin yardımına ihtiyacımız var. Esas olan temizlemek değil, kirletmemektir. Ama mesela bizler Meram Dutlu Millet Bahçesi’ni haftanın bir günü kapatmak ve temizlik, tamir gibi işleri yapmak durumunda kalıyoruz. Millet Bahçemizi kullanırken yeteri kadar hassasiyet gösterilmemesi nedeniyle hemşehrilerimiz bu doğa güzelliğinden haftanın bir günü mahrum kalıyor”

 

Başkan Mustafa Kavuş ve öğrenciler sohbetin ardından ellerine aldıkları çöp poşetleriyle Meram Dutlu Millet Bahçesi’nde temizlik gerçekleştirdi.

Haber Görselleri