BAŞKAN KAVUŞ, YAZ SPOR OKULU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

BAŞKAN KAVUŞ, YAZ SPOR OKULU ÖĞRENCİLERİYLE BULUŞTU

Meram Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda 2500 öğrenciye yönelik eğitimler tüm hızıyla devam ederken Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, öğrencilerle buluştu. Çocuklarını spora yönlendiren ailelere teşekkür eden Başkan Kavuş, her geçen yıl öğrenci sayısının katlanarak arttığına dikkat çekti.

Meram Belediyesi tarafından çocuk ve gençlerin yaz aylarını daha verimli geçirebilmesi amacıyla düzenlenen Yaz Spor Okulları’nda eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Futbol, basketbol, voleybol, okçuluk, kort tenisi, yüzme, jimnastik, wushu, kick boks ve taekwondo branşlarında eğitimlerin verildiği Meram Belediyesi Yaz Spor Okulları, 2 Eylül tarihine kadar devam edecek. Eğitimler belediyeye ait Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi, Rabia Spor Merkezi, Nazmiye Muslu Spor Merkezi, Harmancık Spor Tesisi, Recep Tayyip Erdoğan Halı ve Spor Merkezi, Osman Gazi Halı Saha ve Spor Merkezi, TOKİ (Gödene) Halı Saha ve Spor Merkezi, Meram Yeniyol Halı Saha ve Spor Merkezi’nde gerçekleştiriliyor. Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Aşkan Muhammet Yürükuslu Spor Tesisi’nde eğitim gören yaz spor okulu öğrencileriye bir araya gelerek sohbet etti.

 

2500 ÖĞRENCİ EĞİTİM ALIYOR

 

Meram Yaz Spor okullarının yoğun bir ilgi gördüğüne ve bu ilginin her yıl katlanarak devam ettiğine dikkat çeken Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, “Okulların yaz tatiline girmesiyle birlite yaklaşık 10 hafta sürecek yaz spor okullarımız faaliyetlerine başladı. 9 ayrı tesiste, 10 branşta yaklaşık 30 eğitmenimiz 2500 öğrencimize yönelik eğitimlerine devam ediyor. Her geçen yıl öğrenci sayımızı artırarak devam ediyoruz. Amacımız, çocuklarımızın yaz dönemini daha verimli hale geçirmelerine katkı sunmak” şeklinde görüş belirtti.

 

“SPOR OKULLARIMIZDA BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZİ LİSANSLI SPORCU HALİNE GETİRİYORUZ”

 

Meram Yaz Spor Okulları’nda eğitim gören öğrencilerden başarı gösterenleri Meram Belediyespor bünyesine dahil ettiklerini ifade eden Başkan Kavuş, “Yaz spor okullarımızda başarı gösteren öğrencilerimize lisans çıkararak Meram Belediyespor Kulübümüz bünyesine kazandırıyoruz. Yaz spor okullarımıza gelerek, daha sonra kulübümüz bünyesine katılan ve müsabakalarda derece elde eden bazı sporcularımız şu an, yardımcı eğitmen olarak görev de alıyorlar. Çocuklarını spora yönlendiren tüm ailelerimize teşekkür ediyorum. Çocuklarının bir spor dalında başarılı olmaları adına ailelerimiz çocuklarına destek vermeye devam etsinler. Meram Belediyespor Kulübümüz bünyesinde her yıl bir çok sporcumuz Türkiye, Avrupa ve Dünya şampiyonalarında derece elde ederek bizleri gurulandırıyorlar. Her bir sporcumuz bu tür spor organizasyonlarına katılarak, emek vererek bu aşamaya geldiler. Neden şu an yaz spor okullarımızdaki öğrencilerimiz de bu aşamalara gelmesinler? Biz, tüm çocuklarımızı spor yapmaya davet ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Haber Görselleri